OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

1.6.2018 je DEN DĚTÍ, a proto věnujme jim nejen lásku, pozornost a péči, ale i lepší budoucnost.

Přijďte prosím tento den diskutovat do hydeparku Smetanovy sady v Karlových Varech a společenského sálu v Alžbětiných Lázních o blížících se komunálních volbách na podzim na Q-PÁRTY ... třeba nad tímto tématem:

Vážení nepřátelé – bavme se spolu a buďme na sebe hodní!

Pánové – premiére ČR Andreji Babiši a prezidente ČR Miloši Zemane – i když jsem vás nevolil a dělal vše pro to, aby jste nebyli tím kým právě jste, dovolte mi vás slušně a věcně oslovit k současnému patovému stavu České Republiky!

ČESKÉ JARO 2018 nabírá demokraticky, společensky a kulturně na obrátkách k bodu zlomu, kdy bude snad sestavena Vláda České Republiky, která už konečně získá důvěru Parlamentu ČR ... a to (dle mého skromného názoru – TEDy #IMHO) ... pouze pokud se alespoň jeden z Vás vzdá své funkce. Docela dobře pochopím, že vaše okolí – ať nejbližší, tak velmi vzdálené – bude naléhat, abyste tento názor ignorovali, nebrali jej v potaz, natož vážně – vždyť je to – vzhledem k vašemu mandátu získanému demokraticky ve svobodných a nezmanipulovaných volbách – směšné a bezvýznamné.

Rád bych vám však připomněl jeden svůj bezvýznamný a skromný aktivistický dopis z 18.10.2009 – viz Nechte na hlavě pane premiére – který sice nevyvolal kloboukovou revoluci, ale snad nějakou měrou přispěl k ratifikaci Lisabonské smlouvy. Zařekl jsem se tenkrát, že se už budu raději věnovat rodině, živnosti, tvorbě apolitické a ryze umělecké. Člověk míní a čas mění – a asi bych měl připomenout jeden z Vašich převzatých bonmotů pane prezidente: „Jen idiot nemění své názory!“ – a tak i já jsem se od listopadu 2017 vrátil k politickému aktivismu, altruismu a tvorbě, jenž má za cíl z..vrátit vývoj společnosti, práva, politiky i ekonomiky před rok 1990 – o který se tak svým přístupem oba snažíte.

Jsem si vědom, že tento můj postoj je zatím asi stále menšinový – zvláště vzhledem k výsledku posledních voleb. Ovšem od ledna 2018 a po následných událostech, kdy se ve většině větších měst včetně hlavního města Prahy demonstruje za dodržování ústavních pořádků, obraně demokracie, ochraně médií veřejné služby a především proti jmenování trestně stíhané osoby premiérem, je velmi pravděpodobné – že tento postoj a politický názor již bude výrazně většinový.

Proto vás oba vyzývám – přestaňte ohrožovat svým jednáním, makáním a popopo-kroky vše – co podporují stovky tisíc signatářů Milionu chvilek pro demokracii, výzvy #VyjdiVen ze stávky studenstva, … a zkuste ve svém svědomí i blízkém okolí najít rozumné řešení nejen pro sestavení Vlády ČR, která bude mít evidentní šanci na získání podpory Parlamentu ČR, případně neprodlužujte tento stav tím, že vyhlásíte do konce května předčasné parlamentní volby, aby voliči měli šanci korigovat svou volbu demokraticky bez dalších demonstrací a občanských protestů.

Na podzim se konají řádné komunální volby a volby do třetiny Senátu, a to samozřejmě v zavedeném modelu dle metodik Českého statistického úřadu. Je velmi smutné, že se dosud nenašel nikdo, kdo by podal návrh, aby se tyto volby konaly podle návrhu pana Karla Janečka v systému DEMOKRACIE 2.1. Tento volební model je již ověřen v zahraničí a velká škoda, že dosud nebyla vůle jej prosadit alespoň pro komunální volby.

Proto si dovolím vyzvat – Vás pane prezidente Miloši Zemane – zda byste v případě Vašeho rozhodnutí o vyhlášení předčasných voleb, udělal vše pro to, aby se konaly v souběžném termínu komunálních voleb, ovšem podle modelu DEMOKRACIE 2.1 – a to ideálně elektronicky – třeba s využitím projektu MojeID. Mohla by se tím vyřešit většina kritických argumentů proti jakémukoliv modelu pro sečtení volebních výsledků, neboť by v jeden termín byla historická možnost posunout českou společnost v digitálním věku k občanskému sebevědomí.

Když už jste byl Znovuzvolen a máte tak silný mandát z přímé volby – využijte ho prosím ke skutečně státnickému kroku, a nenechte politické divadlo kolem sestavování Vlády ČR přerůst v tragikomedii s jakoukoliv podporou poslanců s extrémistickým a xenofobním myšlením a vyjadřováním.

Přidat komentář

Kolik je OSM mínus š e s t ? (napiš číslici)