OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

16.11.2018 dejme QUORUM

při generální stávce, pochodech a veřejné demonstraci
za naši společnou identitu Česka a Slovenska:
jako zdravého srdce Evropy respektující EU i RF
odmítající hybridní válku mezi velmocemi
a především jakoukoli další NORMALIZACI

21.srpna si občané České republiky i Slovenské republiky budou připomínají zlomový okamžik společné historie, kdy nás v zájmu poválečného politického a společenského uspořádání v Evropě hanebně zradila naše vlastní politická reprezentace, když legalizovala vstup vojsk Varšavské smlouvy na naše území - tedy z evidentní vojenské okupace učinila dlouholetý pobyt spřátelených vojsk střežící naší socialistickou republiku formou tzv. NORMALIZACE!

Co skutečně znamenalo pro obyvatele ČSSR v roce 1968 a zejména v následujících letech - kdy zvolením generálního tajemníka KSČ Gustáva Husáka prezidentem ČR byla NORMALIZACE prostoupena celou společností natolik, že až v roce 1989 ji "Sametová revoluce" dokázala zvrátit - si naše děti, dospívající, ale i dospělý mladí lidé nedovedou dost dobře představit, natož pochopit, aby brali varování před další NORMALIZACÍ vážně.

Na Slovensku už od března zažívají Velké protikorupční pochody a masivní demonstrace, ke kterým je vyburcovala dvojnásobná úkladná vražda novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. I když se mnohé na Slovensku změnilo a skoro 100.000 podpisů se podařilo nasbírat pro předčasné volby, stále není případ dvojnásobné vraždy mladých a nevinných lidí objasněný natož vyřešený.

V České Republice naštěstí nepřišel žádný investigativní novinář o život, ale její Vládu sestavuje trestně stíhaný Andrej Babiš za bezprecedentního porušování ústavních zvyklostí přímo znovuzvoleného Prezidenta ČR Miloše Zemana. Po dlouhém vyjednávání získala nová Vláda ČR hnutí ANO a ČSSD důvěru Poslanecké sněmovny ČR za smluvní tolerance KSČM a za intenzivního protestu a nejdelší svobodné demonstrace aktivistů, dobrovolníků a nelhostejných občanů. Řada z těchto lidí dobré vůle a mysli se setkává nejen s podporou svých blízkých a podobně smýšlejících spoluobčanů, ale i s nevraživostí, útoky, pomluvami tzv. "slušných" lidí přes anonymní profily na sociálních sítích, případně v diskuzních fórech. A to už je "nová NORMALIZACE" se všemi konotacemi na události před 50 lety.

V roce 1968 - zejména pak na jaře - které se do historie zapsalo jako Pražské jaro '68 se také jako letos veřejně živě diskutovalo, vrcholila éra nové vlny českého filmu, bylo skutečné společenské a kulturní uvolnění - ovšem utnula to invaze "spřátelených" vojsk 21.8.1968, která se obhajovala tím, že byla pozvána na zastavení kontrarevoluce organizované tzv. imperialistickým Západem ... tedy stejně jako dnes, kdy jsou organizátoři a tisíce aktivistů a dobrovolníků nálepkováni jako agenti EU, USA, zkrátka západu s vylhaným a pomlouvačným sponzorováním - třeba od jistého filantropa Goerge Sorose.

Prosím - přečtěte si pozorně tento odstavec z životopisu Gustáva Husáka na Wikipedii:
Za Husákova vedení došlo počátkem sedmdesátých let k tzv. normalizaci ve všech oblastech politiky, kultury a hospodářství. V jejím rámci byly provedeny rozsáhlé personální čistky ve všech odvětvích společenského a hospodářského života. Místo dosavadních elit a odborníků nastoupili do státních a hospodářských funkcí často bezcharakterní kariéristé, což vedlo k celkovému úpadku většinové společnosti. Hlavním kritériem se často stávala schopnost přetvářky a nedostatek občanské statečnosti. Většina obyvatelstva již nebyla ochotna cokoliv udělat pro ideály, ke kterým se československá společnost hlásila koncem šedesátých let. Lidé, kteří se snažili proti režimu umírněně protestovat, se dostávali do izolace od většinové společnosti, která jejich úsilí často chápala jen jako zbytečnou provokaci. Naprostá většina obyvatelstva se víceméně „dobrovolně“ zúčastňovala naprosto nesvobodných a zmanipulovaných „voleb“. Lidé byli ochotní v rámci zachování svého dosavadního postavení podepsat prakticky jakékoliv prohlášení odsuzující či podporující cokoliv, a to výhradně podle vůle vládnoucí KSČ.

Pro pamětníky roku 1968 to musí být silné Déjà vu a pro nás Husákovi děti silná a zásadní paralela v čem jsme vyrůstali a museli přijmout pro naše dospívání. Pro všechny mladší ročníky - naše děti a potomky musíme něco udělat a proto vás o těchto prázdninách - v úterý 21.8.2018 (tj. v obyčený pracovní den) - vyzývám ke GENERÁLNÍpřeSTÁVCE ( tagujte prosím jako #GENERACNIpreSTAVKA #GeneralniSTAVKA2018 nebo jen #GS2018 ) a to nejlépe formou veřejných shromáždění spojených s pochody, happeningy, případně i vzpomínkovými pikniky.

Každý si může najít formu jak se takové prázdninové přeSTÁVKY zúčastnit - i kdyby mu to služební zákon, nebo pracovní povinnosti, smlouva, nařízení nadřízeného, požadavek zaměstnavatele, neodkladná péče ... znemožnovala. Stačí si na tento den správně připnout stužku trikolory, připojit se třeba k projektu www.invaze18.cz a sdílet SVOBODU slova a vyjadřování, vzá..jemně se ctít a respektovat - tedy:

  bavit se spolu a být na sebe hodní!  

Ti, kdo si nepamatují minulost,
jsou odsouzeni k tomu ji opakovat.
The life of reason I. – George Santayana (16.12.1863 Madrid – 26.9.1952 Řím)
byl americký filosof, kritik a spisovatel španělského původu

PS: Každá legitimní stávka má mít svůj jasně deklarovaný požadavek, a protože není smyslem rezignovat na získané občasné svobody a demokracii v roce 1989, měl by takový požadavek znít jasně a srozumitelně. Nechceme novou NORMALIZACI a chceme nové SVOBODNÉ volby ( ať již řádné komunální a senátní v ČR na podzim, nebo předčasné parlamentní ve SR, tak nové přímé, elektronické, digitálně zabezpečené, prezidentské, hejtmanské, primátorské v systému Demokracie 2.1 - viz reference na www.D21.me ) s participací veřejného kvóra občanů - tedy obecného REFERENDA.  Účastí na veřejných shromážděních a pochodech 21.8.2018 v České republice a na Slovensku jasně deklarujeme a demonstrujeme svou národní identitu v rámci EU jejíž jsme součástí a odmítáme tím zasahování velmocí (RF, Číny i USA) formou hybridní a informační války do naší minulosti, současnosti a především budoucnosti.  

Kolik je SEDM plus d v a ? (napiš číslici)
Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů zadaných do formuláře za účelem reakce provozovatele webu na odeslanou zprávu.